Soccer
All games for 14. February 2016
BRAZIL: Gaúcho First DivisionStanding
00:00
Finished
 Cruzeiro (RS)
EC Juventude
(0 - 0)
20:00
Not started
 CE Aimore
Internacional
(0 - 0)
21:00
45'
 Ypiranga (RS)
Veranopolis
(0 - 0)
23:00
Not started
 Sao Paulo RG
Novo Hamburgo
(0 - 0)
BRAZIL: Paulista A1Standing
00:00
Finished
 Novorizontino
Santos FC
(0 - 1)
00:00
Finished
 Red Bull Brasil
Ferroviaria
(0 - 1)
14:00
Finished
 Sao Bento
Sao Bernardo
(2 - 0)
19:00
Finished
 Agua Santa
Capivariano
(2 - 1)
20:00
90'
 Corinthians
São Paulo
(1 - 0)
22:30
Not started
 Ponte Preta
Botafogo (SP)
(0 - 0)
22:30
Not started
 Mogi Mirim EC
XV de Piracicaba
(0 - 0)
MEXICO: Liga MX ClausuraStanding
00:00
Finished
 Cruz Azul
Queretaro FC
(1 - 0)
02:00
Finished
 Tigres
Tijuana
(0 - 1)
04:05
Finished
 Dorados
Pumas
(0 - 2)
19:00
Finished
 CD Guadalajara
Leon
(0 - 0)
MEXICO: Ascenso MX ClausuraStanding
00:00
Finished
 Alebrijes Oaxaca
Atlante
(0 - 0)
01:00
Finished
 Club Zacatepec
Necaxa
(0 - 0)
02:00
Finished
 Altamira FC
Leones Negros UG
(0 - 0)
02:00
Finished
 Celaya
Cimarrones de Sonora
(0 - 0)
02:00
Finished
 San Luis
Monarcas Merida
(0 - 0)
PANAMA: LPF ClausuraStanding
00:00
Finished
 CD Plaza Amador
Atlético Chiriquí
(0 - 0)
00:00
Finished
 Chepo FC
Municipal Chorrillo
(0 - 0)
23:00
Not started
 SD Atletico Nacional
Alianza FC
(0 - 0)
BRAZIL: Paraense first group stageStanding
00:00
Finished
 Cameta
Aguia de Maraba
(0 - 0)
20:00
Not started
 Parauapebas FC
Sao Francisco PA
(0 - 0)
21:00
Not started
 São Raimundo (PA)
Paysandu
(0 - 0)
URUGUAY: Primera Division ClausuraStanding
00:00
Finished
 El Tanque Sisley
Penarol
(0 - 2)
00:05
Finished
 Plaza Colonia
Liverpool FC
(0 - 0)
21:00
44'
 Rentistas
Juventud de las Piedras
(0 - 0)
21:00
45'
 Cerro
Danubio
(0 - 0)
23:30
Not started
 Defensor
Racing
(0 - 0)
COLOMBIA: Primera A AperturaStanding
00:00
Finished
 Once Caldas
CD Jaguares
(0 - 0)
02:00
Finished
 Atlético Nacional
Itagui
(1 - 0)
20:00
89'
 La Equidad
Deportivo Cali
(1 - 0)
22:00
Not started
 Chico FC
CD Alianza Petrolera
(0 - 0)
23:00
Not started
 Envigado
Independiente Medellin
(0 - 0)
CHILE: Primera B ClausuraStanding
00:00
Finished
 Everton CD
Santiago Morning
(0 - 0)
00:00
Finished
 La Serena
Unión San Felipe
(0 - 0)
00:00
Finished
 Puerto Montt
Coquimbo
(0 - 0)
23:00
Not started
 Curico Unido
Barnechea
(0 - 0)
BRAZIL: Pernambucano Relegation groupStanding
00:00
Finished
 Pesqueira FC
Belo Jardim
(0 - 0)
00:00
Finished
 Academica Vitoria
CA Porto
(0 - 0)
20:00
Not started
 Serra Talhada
Atletico PE
(0 - 0)
ANTIGUA AND BARBUDA: Premier DivisionStanding
00:00
Finished
 Parham
Jennings Grenades FC
(0 - 0)
22:00
Not started
 SAP
Empire
(0 - 0)
TAHITI: Division FederaleStanding
01:00
Finished
 Aorai
Pirae
(0 - 0)
03:15
Finished
 Central Sport
Roniu
(0 - 0)
GUADELOUPE: First DivisionStanding
01:00
Finished
 CS Moulien
USR
(0 - 0)
01:00
Finished
 Siroco
Phare du Canal
(0 - 0)
01:00
Finished
 Solidarité Scolaire
US Baie-Mahault
(0 - 0)
ARGENTINA: Federal A Zona FStanding
01:00
Finished
 Guarani Antonio Franco
Sarmiento de Resistencia
(0 - 0)
22:15
Not started
 CA Chaco For Ever
Sportivo Patria
(0 - 0)
SAINT KITTS AND NEVIS: SKNFA LeagueStanding
01:00
Finished
 Conaree United
Saint Pauls United
(0 - 0)
21:30
Not started
 Bath United
Garden Hotspurs
(0 - 0)
ARGENTINA: Federal A Zona CStanding
01:10
Finished
 General Belgrano
Ferro General Pico
(1 - 0)
21:30
13'
 Tiro Federal Bahia Blanca
Def. Belgrano Villa Ramalho
(0 - 0)
ARGENTINA: Primera DivisionStanding
01:15
Finished
 Vélez Sársfield
Club Olimpo
(1 - 1)
01:15
Finished
 Racing Club
San Martín de San Juan
(1 - 0)
21:00
45'
 CA Rosario Central
Newell\'s Old Boys
(0 - 0)
21:00
45'
 Lanus
Defensa y Justicia
(0 - 0)
23:00
Not started
 Gimnasia y Esgrima La Plata
Patronato de Parana
(0 - 0)
23:15
Not started
 CA Boca Juniors
Atlético Tucumán
(0 - 0)
BARBADOS: Premier DivisionStanding
01:30
Finished
 Paradise
Notre Dame
(0 - 0)
21:00
Not started
 Weymouth Wales
Empire Club
(0 - 0)
23:00
Not started
 Brittons Hill
UWI Blackbirds
(0 - 0)
EL SALVADOR: ClausuraStanding
01:30
Finished
 Juventud Independiente
UES
(1 - 1)
02:00
Finished
 CD FAS
Alianza FC
(0 - 0)
22:00
Not started
 CD Dragons
CD Sonsonate
(0 - 0)
22:00
Not started
 CD Atlético Marte
Isidro Metapán
(0 - 0)
23:00
Not started
 CD Chalatenango
CD Águila
(0 - 0)
HONDURAS: ClausuraStanding
02:00
Finished
 CD Victoria
Deportivo Platense
(1 - 0)
21:10
40'
 CD Real Sociedad
Real España
(0 - 0)
23:00
Not started
 CD Olimpia
CD Vida
(0 - 0)
COSTA RICA: Liga de Ascenso Clausura Group BStanding
02:00
Finished
 Barrio Mexico
Jaco Rays FC
(0 - 0)
02:30
Postponed
 Cariari
Turrialba
(0 - 0)
PERU: Primera División AperturaStanding
02:00
Finished
 Universidad César Vallejo
Alianza Atletico
(0 - 1)
19:30
Finished
 Unión Comercio
Alianza Lima
(0 - 2)
22:00
Not started
 Universitario Peru
Defensor La Bocana
(0 - 0)
CHILE: ClausuraStanding
02:00
Finished
 San Luis
Deportes Iquique
(0 - 1)
21:05
45'
 Colo Colo
Antofagasta
(0 - 0)
23:30
Not started
 Huachipato
Santiago Wanderers
(0 - 0)
NICARAGUA: Campeonato Nacional ClausuraStanding
02:00
Finished
 Managua FC
Real Estelí FC
(0 - 0)
18:00
Finished
 Real Madriz FC
ART Municipal Jalapa
(0 - 0)
22:00
Not started
 Deportivo Walter Ferreti
Club Deportivo Ocotal
(0 - 0)
22:00
Not started
 UNAN Managua
Diriangén FC
(0 - 0)
NEW ZEALAND: NZFCStanding
03:00
Finished
 Hawkes Bay United
Waikato FC
(0 - 0)
04:35
Postponed
 Canterbury United
Auckland City FC
(0 - 0)
GUATEMALA: ClausuraStanding
03:00
Finished
 Deportivo Petapa
Deportivo Malacateco
(0 - 0)
21:30
18'
 Guastatoya FC
Club Xelaju FC
(0 - 0)
22:00
Not started
 Deportivo Marquense
Universidad SC
(0 - 0)
22:00
Not started
 Coban Imperial
Antigua Guatemala
(0 - 0)
COSTA RICA: ClausuraStanding
03:05
Finished
 LD Alajuelense
CS Herediano
(1 - 1)
20:35
54'
 Universidad de Costa Rica
Municipal Pérez Zeledón
(0 - 1)
21:00
45'
 Limon
Santos de Guápiles
(0 - 0)
22:00
Not started
 Aguilas Guanacastecas
Deportiva Carmelita
(0 - 0)
23:00
Not started
 C.S. Cartaginés
Deportivo Saprissa FC
(0 - 0)
23:30
Not started
 CS Uruguay
Belen
(0 - 0)
FIJI: National LeagueStanding
04:00
Finished
 Nadi
Nadroga
(0 - 0)
04:00
Finished
 Rewa
Suva
(0 - 0)
AUSTRALIA: A-LeagueStanding
07:05
Finished
 Western Sydney
Wellington Phoenix
(0 - 3)
09:05
Finished
 Central Coast Mariners FC
Adelaide United FC
(1 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 4Standing
11:15
Finished
 CD Getxo
Santurtzi CD
(0 - 0)
12:00
Finished
 Beasain
Zalla
(0 - 0)
16:30
Finished
 Aretxabaleta
CD Vitoria
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Elgorriaga
Alaves B
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Basconia
SCD Durango
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga HamburgStanding
11:30
Finished
 Condor Hamburg
FC Suderelbe
(0 - 0)
14:00
Postponed
 SV Halstenbek-Rellingen
Uhlenhorster Paloma
(0 - 0)
14:00
Finished
 BSV Buxtehude
Meiendorfer SV
(0 - 0)
14:00
Finished
 HSV Barmbek-Uhlenhorst
Niendorfer TSV
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Altonaer FC 93
TSV Buchholz
(0 - 0)
15:00
Finished
 Concordia Hamburg
FC Tuerkiye Wilhelmsburg
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 7Standing
11:30
Finished
 Alcorcon B
Atlético Pinto
(0 - 0)
11:30
Finished
 CD Colonia Moscardo
CD Lugo Fuenlabrada
(0 - 0)
11:30
Finished
 CD San Fernando
Pozuelo Alarcon
(0 - 0)
11:30
Finished
 Parla
CD Mostoles
(0 - 0)
11:45
Finished
 CU Collado Villalba
SS Reyes
(0 - 0)
12:00
Finished
 Alcobendas CF
Alcala
(0 - 0)
12:00
Finished
 Atlético Madrid B
Trival Valderas
(0 - 0)
12:00
Finished
 Aravaca CF
Navalcarnero
(0 - 0)
12:00
Finished
 Internacional Madrid
CD Puerta Bonita
(0 - 0)
13:00
Finished
 Rayo Vallecano B
AD Union Adarve
(0 - 0)
TURKEY: Third Lig Group 3Standing
11:30
Finished
 Belediye Vanspor
Batman Petrolspor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Bayburt Genclikspor
Dardanelspor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Erzincan Refahiyespor
Yeni Belediyespor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Corum Belediyespor
Catalcaspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Kastamonuspor
Cine Madranspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Beyelerbeyi AS
Iskenderun Celikspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Darica G.Birligi
Dersimspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Nigde Belediyespor
Manavgat Evrensekispor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Golcukspor
Tavsanli Linyitspor
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 9Standing
11:30
Finished
 Comarca Marmol
CD Ronda
(0 - 0)
11:45
Finished
 UD Maracena
Los Villares CF
(0 - 0)
12:00
Finished
 Atarfe Industrial CF
Málaga B
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD Loja
Atlético Mancha Real
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD El Ejido 2012
Huetor Tajar
(0 - 0)
12:15
Finished
 CD Rincon
UD San Pedro
(0 - 0)
17:00
Finished
 EL Palo
Vélez CF
(0 - 0)
17:00
Finished after awarded win
 Alhaurin de la Torre
CD Espanol del Alquian
(0 - 0)
17:00
Finished
 Antequera
Guadix
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 10Standing
11:30
Finished
 Sevilla C
Cordoba B
(0 - 0)
12:00
Finished
 Utrera
CMD San Juan
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD Guadalcacin
CD San Roque de Cadiz
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD Cabecense
UB Lebrijana
(0 - 0)
16:30
Finished
 Castilleja
Ceuta
(0 - 0)
17:00
Finished
 Arcos CF
Atlético Sanluqueno CF
(0 - 0)
18:00
Finished
 San Fernando CD
CD Alcala
(0 - 0)
NAMIBIA: Premier LeagueStanding
11:30
Finished
 Blue Waters
Civics FC
(0 - 0)
12:00
Finished
 United Africa Tigers
Julinho Sporting
(0 - 0)
14:00
Finished
 African Stars
United Stars
(0 - 0)
14:00
Finished
 Eleven Arrows
Orlando Pirates
(0 - 0)
IRAN: Azadegan LeagueStanding
11:45
Finished
 Kheybar Khorramabad
Foolad Yazd
(0 - 0)
11:45
Finished
 Giti Pasand
Moghavemat Sepasi
(0 - 0)
11:45
Finished
 Mes Rafsanjan
Khoneh Be Khoneh
(0 - 0)
11:45
Finished
 Gol Gohar
Sanat Naft Abadan
(0 - 0)
11:45
Finished
 Parseh Tehran FC
Pas
(0 - 0)
11:45
Finished
 Nassaji Mazandaran FC
Mes Kerman
(0 - 0)
11:45
Finished
 Machine Sazi FC
Peykan
(0 - 0)
12:00
Finished
 Aluminium Hormozgan FC
Aluminium Arak
(0 - 0)
12:15
Finished
 Iranjavan Bushehr
Damash
(0 - 0)
12:15
Finished
 Naft Masjed Soleyman FC
Shahrdari Ardabil
(0 - 0)
SPAIN: Primera DivisionStanding
12:00
Finished
 Real Sociedad
Granada
(2 - 0)
16:00
Finished
 Sevilla
Las Palmas
(0 - 0)
18:15
Finished
 Eibar
Levante
(1 - 0)
18:15
Finished
 Getafe
Atlético Madrid
(0 - 1)
20:30
62'
 Barcelona
Celta de Vigo
(1 - 1)
SPAIN: Segunda DivisionStanding
12:00
Finished
 Cordoba
Real Zaragoza
(0 - 1)
17:00
Finished
 CD Leganés
Osasuna
(1 - 0)
17:00
Finished
 Llagostera
Albacete
(0 - 0)
17:00
Finished
 Oviedo
Tenerife
(1 - 0)
17:00
Finished
 Huesca
Girona
(0 - 1)
19:15
Finished
 Numancia
Mallorca
(1 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IStanding
12:00
Finished
 Valladolid B
CD Lealtad
(0 - 1)
12:00
Finished
 Gijon B
Coruxo FC
(1 - 0)
17:00
Finished
 Burgos CF
Cacereno
(1 - 0)
17:00
Finished
 Leonesa
Tudelano
(0 - 0)
17:00
Finished
 Pontevedra
Ferrol
(0 - 3)
17:00
Finished
 Izarra
Santander
(0 - 0)
17:00
Finished
 Logrones
Arandina CF
(1 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IIStanding
12:00
Finished
 Mensajero
Barakaldo
(0 - 1)
12:00
Finished
 Getafe B
SD Leioa
(1 - 0)
12:00
Finished
 SD Amorebieta
Real Madrid B
(1 - 2)
12:30
Finished
 Guadalajara
SD Gernika
(1 - 1)
12:40
Finished
 Fuenlabrada
Portugalete
(0 - 0)
16:00
Finished
 Socuellamos
CF Talavera de la Reina
(1 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IIIStanding
12:00
Finished
 Español B
Atlético Baleares
(0 - 2)
12:05
Finished
 Llosetense
Villarreal B
(1 - 0)
16:00
Finished
 UE Olot
Badalona
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Alcoyano
Lleida Esportiu
(0 - 0)
17:00
Finished
 Hercules
Barcelona B
(0 - 2)
17:00
Finished
 Pobla Mafumet
Valencia B
(0 - 1)
17:00
Finished after awarded win
 UD Cornella
Huracan CF
(0 - 0)
17:00
Finished
 Olimpic Xativa
Eldense
(1 - 1)
SPAIN: Segunda B Group IVStanding
12:00
Finished
 Betis B
Melilla
(0 - 0)
12:00
Finished
 Villanovense
Cádiz
(1 - 1)
12:00
Finished
 Huelva
Moratalla
(0 - 0)
17:00
Finished
 Real Murcia
San Roque
(4 - 1)
17:00
Finished
 La Hoya Deportiva
Linares Deportivo
(1 - 0)
17:00
Finished
 Marbella
Linense
(0 - 1)
17:00
Finished
 Algeciras
Sevilla Atletico
(0 - 1)
17:00
Finished
 Cartagena
Mérida UD
(3 - 1)
18:00
Finished
 Jaen
Costa Calida
(0 - 1)
SPAIN: Tercera Division - Group 2Standing
12:00
Finished
 CD Covadonga
Urraca CF
(0 - 0)
12:00
Finished
 Condal CF
Marino Luanco
(0 - 0)
12:00
Finished
 Atletico de Lugones
Astur CF
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD Praviano
Oviedo B
(0 - 0)
16:00
Postponed
 CD Colunga
CD Mosconia
(0 - 0)
16:30
Postponed
 CD Tineo
CD Roces
(0 - 0)
16:30
Finished
 Llanes
CD Tuilla
(0 - 0)
16:30
Finished
 UC Ceares
Real Aviles Industrial
(0 - 0)
17:00
Finished
 UP Langreo
UD Gijon Industrial
(0 - 0)
17:00
Finished
 Caudal Deportivo
Club Siero
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 5Standing
12:00
Finished
 Figueres
CD Masnou
(0 - 0)
12:00
Finished
 Asco CF
CE Jupiter
(0 - 0)
12:00
Finished
 CF Montañesa
Granollers
(0 - 0)
12:00
Finished
 Sant Andreu
Terrassa
(0 - 0)
12:00
Finished
 UE Rubi
CE Europa
(0 - 0)
12:00
Finished
 Manlleu
CF Peralada
(0 - 0)
17:00
Finished
 Sabadell B
AE Prat
(0 - 0)
18:00
Finished
 Cerdanyola del Valles FC
Santfeliuenc FC
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 6Standing
12:00
Finished
 Villarreal C
Orihuela
(0 - 0)
12:00
Finished
 Jove Espanol
Paterna CF
(0 - 0)
12:00
Finished
 CF Borriol
CF Torre Levante
(0 - 0)
16:30
Finished
 CD Acero
Bunol
(0 - 0)
16:45
Finished
 Crevillente
Novelda
(0 - 0)
17:00
Finished
 Muro CF
Torrevieja
(0 - 0)
17:00
Finished
 Alzira
Elche Ilicitanc
(0 - 0)
17:00
Finished
 Ontinyent
UD Beniganim
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 17Standing
12:00
Finished
 Sabinanigo
Real Zaragoza B
(0 - 0)
12:15
Finished
 Atletico Escalerillas
AD Almudevar
(0 - 0)
16:00
Finished
 Andorra CF
Atlético Monzon
(0 - 0)
16:30
Finished
 Fraga
SD Tarazona
(0 - 0)
16:30
Finished
 Utebo
Belchite 97
(0 - 0)
16:30
Finished
 CF Villa de Alagon
CD Teruel
(0 - 0)
16:30
Finished
 CF Illueca
Ejea
(0 - 0)
16:30
Finished
 Sarinena
Cuarte Industrial
(0 - 0)
16:30
Finished
 CD Binéfar
Carinena Monte Ducay
(0 - 0)
16:30
Finished
 SD Borja
Villanueva
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 1Standing
12:00
Finished
 CF Noia
Bergantinos
(0 - 0)
16:15
Finished
 RC Villalbes
Deportivo La Coruna B
(0 - 0)
16:30
Finished
 CD As Pontes
Silva SD
(0 - 0)
16:30
Finished
 Ordenes
SDC Galicia de Mugardos
(0 - 0)
17:00
Finished
 Rapido de Bouzas
Cerceda
(0 - 0)
17:00
Finished
 Alondras
CD Barco
(0 - 0)
17:00
Finished
 Ribadeo FC
Ribadumia CF
(0 - 0)
17:00
Finished
 Arosa SC
UD Barbadas
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Boiro
CD Choco
(0 - 0)
17:00
Finished
 Verin CF
SD Negreira
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 11Standing
12:00
Finished
 Club Santa Catalina Atletico
SD Formentera
(0 - 0)
16:30
Finished
 CF Soller
San Rafael
(0 - 0)
16:30
Finished
 Peña Deportiva Santa Eulalia
Ferriolense
(0 - 0)
16:30
Finished
 Alcudia
Poblense
(0 - 0)
TURKEY: Second Lig - Red groupStanding
12:00
Finished
 Gumushanespor
Fatih Karagumruk
(0 - 0)
12:30
Finished
 Aydinspor
Ankaragucu
(0 - 0)
12:30
Finished
 Bucaspor
Keciorengucu
(0 - 0)
12:30
Finished
 Manisaspor
Tepecikspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Kartalspor
Tuzlaspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Inegolspor
Diyarbakir BB
(0 - 0)
12:30
Finished
 Tarsus
Ankara Demirspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Eyupspor
Korfez FK
(0 - 0)
TURKEY: Second Lig - White groupStanding
12:00
Finished
 Hatayspor
Bayrampasa
(0 - 0)
12:30
Finished
 Sariyer
Menemen Belediyespor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Bugsasspor
Pazarspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Bandirmaspor
Orduspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Umraniyespor
Pendikspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Kirklarelispor
Anadolu Uskudar 1908
(0 - 0)
12:30
Finished
 Fethiyespor
Kahramanmaraspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Istanbulspor
Hacettepe SK
(0 - 0)
12:30
Finished
 Konya Torku Sekerspor
Nazilli Belediyespor
(0 - 0)
TURKEY: Third Lig Group 1Standing
12:00
Finished
 Erzurum BB
Pursaklarspor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Kirikhanspor
Duzcespor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Arsinspor
Tekirdagspor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Trabzon Duzyurtspor
Zonguldak Komurspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Bursa Niluferspor
Erzin Belediyespor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Tire 1922 Spor
Turgutluspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Altay
OYAK Renaultspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Maltepespor
Kozan Belediyespor
(0 - 0)
12:30
Postponed
 Silivrispor
Cizrespor
(0 - 0)
TURKEY: Third Lig Group 2Standing
12:00
Finished
 Kahramanmaras Belediyespor
Denizli Belediyespor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Diyarbakirspor
Ayvalikgucu Belediyespor
(0 - 0)
12:00
Finished
 Payas Belediyespor 1975
Gaziosmanpasa
(0 - 0)
12:30
Finished
 Sultanbeyli Belediyespor
Derince Belediyespor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Tekirova Belediye Spor
Bodrumspor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Manisa Buyukşehir Belediyespor
Zara Belediyespor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Etimesgut Belediyespor
Sancaktepe Belediye Istanbul
(0 - 0)
12:30
Finished
 Orhangazispor
Ofspor
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 8Standing
12:00
Finished
 Burgos Promesas
Cristo Atletico
(0 - 0)
16:30
Finished
 Bembibre
CD Burgos
(0 - 0)
16:45
Finished
 Sporting Uxama
CD Becerril
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Palencia Balompie
CD Mirandes B
(0 - 0)
17:00
Finished
 Atlético Tordesillas
Numancia B
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Villaralbo
Ciudad Rodrigo CF
(0 - 0)
17:00
Finished
 SD Almazan
CD Cebrerena
(0 - 0)
17:00
Finished
 Gimnástica Segoviana CF
La Baneza FC
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 13Standing
12:00
Finished
 La Union CF
Lorca Deportiva
(0 - 0)
12:15
Finished
 Plus Ultra
Ciudad de Murcia
(0 - 0)
16:30
Finished
 EF Alhama
Atlético Pulpileno
(0 - 0)
17:00
Finished
 Espinardo Atletico
EDMF Churra
(0 - 0)
17:00
Finished
 Castillo
Deportiva Minera
(0 - 0)
17:00
Finished
 Pinatar
EG El Palmar CF
(0 - 0)
17:00
Finished
 Muleno CF
Caravaca Vera Cruz
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 15Standing
12:00
Finished
 U Mutilvera
UCD Burlades
(0 - 0)
16:15
Finished
 CD Cantolagua
CD Erriberri
(0 - 0)
16:15
Finished
 Atlético Cirbonero
Pamplona
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 16Standing
12:00
Finished
 Agoncillo
Villegas
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD Varea
Pena Balsamaiso CF
(0 - 0)
16:00
Finished
 Pradejon
CDFC La Calzada
(0 - 0)
16:30
Finished
 CD Arnedo
SD Logrones
(0 - 0)
16:30
Finished
 Alberite
San Marcial
(0 - 0)
16:30
Finished
 CD Calahorra
Oyonesa
(0 - 0)
16:30
Finished
 Anguiano
Haro
(0 - 0)
17:00
Finished
 Naxara
Atlético River Ebro
(0 - 0)
AZERBAIJAN: Premier LeagueStanding
12:00
Finished
 FK Ganja
FK Karabakh
(1 - 1)
14:30
Finished
 FK Qabala
Sumqayit
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 14Standing
12:00
Finished
 Atlético San José
Olivenza
(0 - 0)
12:00
Finished
 Sanvicenteno
CD Azuaga
(0 - 0)
12:00
Finished
 Arroyo
Jerez
(0 - 0)
12:00
Finished
 UD Fuente de Cantos
Extremadura
(0 - 0)
16:30
Finished
 Moralo
CP Valdivia
(0 - 0)
17:00
Finished
 Santa Amalia
CA Pueblonuevo
(0 - 0)
17:00
Finished
 Diter Zafra
CD Coria
(0 - 0)
17:00
Finished
 CD Badajoz
Don Benito
(0 - 0)
17:00
Finished
 Valdelacalzada
Amanecer
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 18Standing
12:00
Finished
 CD Madridejos
Almansa
(0 - 0)
12:00
Finished
 CD Azuqueca
Conquense
(0 - 0)
12:00
Finished
 Albacete Balompié
CD Marchamalo
(0 - 0)
12:15
Finished
 AD San Jose
Toledo B
(0 - 0)
16:30
Finished
 Manzanares CF
Mora
(0 - 0)
16:30
Finished
 Club Atlético Ibanes
La Gineta
(0 - 0)
16:30
Finished
 Munera CF
Illescas
(0 - 0)
17:00
Finished
 Quintanar Rey
CD Ciudad Real
(0 - 0)
17:00
Finished
 Almagro CF
Villarrubia CF
(0 - 0)
ANDORRA: First DivisionStanding
12:00
Finished
 Encamp
Lusitanos
(0 - 0)
12:00
Finished
 UE Sant Julià
UE Santa Coloma
(0 - 0)
15:00
Finished
 Penya Encarnada d\'Andorra
FC Santa Coloma
(0 - 0)
17:00
Finished
 UE Engordany
FC Ordino
(0 - 0)
ANDORRA: Second DivisionStanding
12:00
Finished
 UE Extremenya
Inter d\'Escaldes
(0 - 0)
12:00
Finished
 CF Atletic America
UE Santa Coloma B
(0 - 0)
14:00
Not started
 CE Jenlai
Atlètic Club d\'Escaldes
(0 - 0)
16:00
Not started
 FC Ordino B
FC Lusitans B
(0 - 0)
17:00
Not started
 Encamp B
FC Rangers
(0 - 0)
18:00
Not started
 CE Carroi
FC Santa Coloma B
(0 - 0)
GREECE: Gamma Ethniki Group 3Standing
12:00
Finished
 AE Sparti
Aiolikos Mitilini
(0 - 0)
14:00
Finished
 Iraklis Psachna FC
Kalamata
(0 - 0)
14:00
Not started
 AO Levante
Panarkadikos FC
(0 - 0)
14:00
Not started
 Loutraki
Doxa Manoladas
(0 - 0)
14:00
Finished
 APO Panargiakos
Vyzas
(0 - 0)
14:00
Finished
 Ae Ermionidas
PAO Vardas
(0 - 0)
GREECE: Gamma Ethniki Group 4Standing
12:00
Finished
 Astir Varis
PAO Kroussonas
(0 - 0)
14:00
Finished
 Ilisiakos Zografou
Ionikos FC
(0 - 0)
14:00
Finished
 Ialysos
Glyfada FC
(0 - 0)
14:00
Finished
 AS Trachones
Triglia Rafinas
(0 - 0)
14:00
Finished
 Episkopi Rethymno
Kifisia FC
(0 - 0)
14:00
Finished
 Fostiras
Atromitos Piraeus
(0 - 0)
14:00
Finished
 OFI Crete
Iraklio
(0 - 0)
14:00
Finished
 Ethnikos Filippiada
Ermis Zonianon
(0 - 0)
KENYA: Premier LeagueStanding
12:00
Finished
 Rangers FC
Muhoroni Youth fc
(1 - 0)
14:15
Finished
 AFC Leopards
Mathare United
(1 - 1)
INTERNATIONAL: Club FriendliesStanding
12:00
Finished
 Rubin Kazan
Amkar
(1 - 0)
13:00
Finished
 FC København
Guangzhou Evergrande
(2 - 0)
14:00
Finished
 AIK Fotboll
Norrkoping
(3 - 0)
14:00
Finished
 Malmo FF
Brøndby IF
(0 - 0)
14:20
No info from source
 FC Wacker Innsbruck
SønderjyskE
(0 - 0)
15:00
Finished
 Randers FC
Lokomotiv Tbilisi
(3 - 0)
15:05
Finished
 Odense Boldklub
Široki Brijeg
(0 - 1)
16:00
Finished
 IFK Gothenburg
Stabæk
(2 - 0)
16:00
Finished
 CSKA Moscow
Amkar
(0 - 0)
16:30
Finished
 Viking
FK Haugesund
(0 - 2)
PORTUGAL: Segunda LigaStanding
12:15
Finished
 Feirense
Portimonense
(0 - 1)
16:00
Finished
 Vitoria de Guimaraes B
Leixoes
(1 - 0)
NETHERLANDS: EredivisieStanding
12:30
Finished
 Groningen
Ajax Amsterdam
(0 - 0)
14:30
Finished
 Zwolle
Feyenoord
(1 - 1)
14:30
Finished
 Excelsior
ADO Den Haag
(1 - 1)
16:45
Finished
 NEC Nijmegen FC
PSV
(0 - 1)
TURKEY: Super LigStanding
12:30
Finished
 Gaziantepspor
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
(0 - 0)
12:30
Finished
 Sivasspor
Rizespor
(1 - 0)
15:00
Finished
 Eskisehirspor
MP Antalyaspor
(0 - 1)
18:00
Finished
 Istanbul Buyuksehir
Besiktas
(1 - 0)
TURKEY: First LigStanding
12:30
Finished
 Şanlıurfaspor
Samsunspor
(1 - 2)
12:30
Finished
 Balikesirspor
Elazigspor
(1 - 1)
15:00
Finished
 Giresunspor
Goztepe
(1 - 0)
17:00
Finished
 Demirspor
1461 Trabzon
(2 - 1)
ITALY: Serie AStanding
12:30
Finished
 AC Milan
Genoa
(1 - 0)
15:00
Finished
 Sampdoria
Atalanta
(0 - 0)
15:00
Finished
 Udinese
Bologna
(0 - 0)
15:00
Finished
 Palermo
Torino
(1 - 2)
20:45
87'
 Fiorentina
Inter
(0 - 1)
SINGAPORE: S.LeagueStanding
12:30
Finished
 Young Lions
Balestier Khalsa FC
(1 - 0)
12:30
Finished
 Home United
Singapore Armed Forces
(1 - 1)
ENGLAND: Premier LeagueStanding
13:00
Finished
 Arsenal FC
Leicester City
(0 - 1)
15:05
Finished
 Aston Villa
Liverpool
(0 - 2)
17:15
Finished
 Manchester City
Tottenham Hotspur
(0 - 0)
ROMANIA: Liga IStanding
13:00
Finished
 CS Universitatea Craiova
Petrolul
(1 - 0)
15:30
Finished
 ACS Recas
SC FC Voluntari
(0 - 0)
18:00
Finished
 Dinamo Bucuresti
Botosani
(1 - 0)
GERMANY: Regionalliga NortheastStanding
13:00
Finished
 Schonberg
VfB Auerbach
(1 - 0)
13:00
Finished
 FC Oberlausitz Neugersdorf
Optik Rathenow
(2 - 0)
13:00
Finished
 Germania Halberstadt
BFC Viktoria 89
(2 - 1)
13:00
Finished
 Berlin Ankaraspor
FSV Wacker Nordhausen
(2 - 0)
13:30
Postponed
 FC Carl Zeiss Jena
BFC Dynamo
(0 - 0)
13:30
Finished
 Hertha Berlin II
TSG Neustrelitz
(0 - 0)
13:35
Finished
 FSV Zwickau
ZFC Meuselwitz
(4 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 12Standing
13:00
Finished
 Atlético Granadilla
Santa Brigida
(0 - 0)
13:00
Finished
 UD Cruz Santa
SD Tenisca
(0 - 0)
13:00
Finished
 CD La Cuadra
UD San Fernando
(0 - 0)
MAURITIUS: LeagueStanding
13:00
Finished
 Petite Rivière Noire
Grande Riviere Wanderers
(0 - 0)
13:00
Finished
 Pamplemousses
Chamarel FC
(0 - 0)
13:00
Postponed
 La Cure Sylvester
Curepipe Starlight
(0 - 0)
13:00
Postponed
 Cercle de Joachim SC
Port-Louis 2000
(0 - 0)
13:00
Finished
 Sodnac Quatre-Bornes United
Rivière du Rempart
(0 - 0)
GERMANY: Second BundesligaStanding
13:30
Finished
 Freiburg
Fortuna Dusseldorf
(1 - 1)
13:30
Finished
 Braunschweig
Bielefeld
(1 - 0)
13:30
Finished
 Union Berlin
Munchen 1860
(1 - 0)
JORDAN: Jordan LeagueStanding
13:30
Finished
 Al-Wihdat
Kfarsoum
(0 - 0)
SWITZERLAND: Super LeagueStanding
13:45
Postponed
 Sion
Saint Gallen
(0 - 0)
16:00
Finished
 Grasshoppers CZ
Basel
(0 - 2)
16:00
Finished
 Luzern
Zurich
(0 - 1)
FRANCE: League OneStanding
14:00
Finished
 Lyon
Caen FC
(3 - 0)
17:00
Finished
 Saint Etienne
Monaco
(0 - 0)
21:00
45'
 Nice
Marseille
(0 - 0)
CZECH REPUBLIC: First DivisionStanding
14:00
Finished
 Mlada Boleslav
Ostrava
(1 - 0)
16:00
Finished
 FC Slovácko
Plzen
(0 - 2)
GERMANY: Third LigaStanding
14:00
Finished
 FC Erzgebirge Aue
Würzburger Kickers
(0 - 0)
14:05
Finished
 Dynamo Dresden
Werder Bremen II
(1 - 1)
GERMANY: Regionalliga WestStanding
14:00
Finished
 Aachen FC
Oberhausen
(0 - 0)
14:30
Finished
 Velbert
TuS Erndtebruck
(1 - 1)
CYPRUS: First DivisionStanding
14:00
Finished
 AEK Larnaca
Anorthosis
(1 - 0)
15:00
Finished
 AEP Paphos
Ayia Napa
(3 - 1)
17:00
Finished
 Aris Limassol
Ethnikos Achnas
(1 - 0)
NETHERLANDS: Topklasse SundayStanding
14:00
Finished
 USV Hercules
Lienden
(0 - 0)
14:00
Finished
 VVSB
EVV
(0 - 0)
14:00
Finished
 TEC
Magreb '90
(0 - 0)
14:00
Finished
 OJC Rosmalen
HSC '21/Brein
(0 - 0)
14:30
Finished
 AFC
HBS Craeyenhout
(0 - 0)
14:30
Finished
 UNA
De Treffers
(0 - 0)
14:30
Finished
 JVC Cuyk
Koninklijke HFC
(0 - 0)
GREECE: Super LeagueStanding
14:00
Finished
 Pas Giannina
Panathinaikos
(0 - 1)
16:15
Finished
 Kalloni Lekanopedio
Panionios
(1 - 1)
16:15
Finished
 Panaitolikos
Levadiakos
(0 - 0)
18:30
Finished
 PAOK Saloniki
Iraklis
(0 - 0)
GERMANY: Regionalliga NorthStanding
14:00
Postponed
 TSV Schilksee
Braunschweig II
(0 - 0)
14:00
Finished
 ETSV Weiche Flensburg
Eintracht Norderstedt
(2 - 0)
14:00
Postponed
 VfV Hildesheim
SV Drochtersen/Assel
(0 - 0)
14:00
Finished
 Oldenburg
Sankt Pauli II
(1 - 0)
GERMANY: Oberliga NiedersachsenStanding
14:00
Finished
 VfL Bückeburg
SSV Jeddeloh
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Arminia Hannover
FC Germania Egestorf-Langreder
(0 - 0)
14:00
Postponed
 TB Uphusen
Lupo-Martini Wolfsburg
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Eintracht Northeim
Spelle-Venhaus
(0 - 0)
MALTA: Premier LeagueStanding
14:00
Finished
 Balzan Youths FC
Floriana
(0 - 0)
16:00
Finished
 Birkirkara
Hibernians
(0 - 0)
CYPRUS: Second DivisionStanding
14:00
Not started
 Elpida Xylofagou
AE Zakakiou
(0 - 0)
MALTA: First DivisionStanding
14:00
Finished
 Gudja United
Hamrun Spartans
(0 - 0)
14:00
Finished
 Saint Georges FC
Mqabba
(0 - 0)
16:15
Finished
 Rabat Ajax FC
Melita FC Saint Julian
(0 - 0)
16:15
Finished
 Gzira United
Pieta
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga BremenStanding
14:00
Finished
 Bremer SV
OSC Bremerhaven
(0 - 0)
15:00
Finished
 BTS Neustadt
VfL Bremen
(0 - 0)
15:00
Finished
 SV Grohn
TSV Grolland
(0 - 0)
15:00
Finished
 Brinkumer SV
Vatan Sport Bremen
(0 - 0)
TANZANIA: Premier LeagueStanding
14:00
Finished
 Mwadui
Prisons SC
(0 - 0)
14:00
Finished
 Coastal Union
Azzam United
(0 - 0)
TUNISIA: First DivisionStanding
14:00
Finished
 CO Sidi Bouzid
CS Hammam-Lif
(0 - 1)
14:00
Finished
 Zarzis
Gafsa
(0 - 1)
14:00
Finished
 JS Kairouanaise
Ben Guerdane
(0 - 0)
14:00
Finished
 CA Bizertin
AS Kasserine
(0 - 0)
GREECE: Football LeagueStanding
14:00
Finished
 Kerkyra
Panahaiki
(1 - 1)
14:00
Finished
 Anagenisi Karditsas
Kalithea FC
(0 - 1)
14:00
Finished
 Trikala FC
Agrotikos Asteras
(0 - 0)
14:00
Finished
 Panserraikos FC
Kissamikos FC
(0 - 0)
15:00
Finished after awarded win
 Ergotelis
Acharnaikos FC
(0 - 0)
15:00
Finished after awarded win
 Olympiakos Volou
Zakynthos APS
(0 - 0)
GREECE: Gamma Ethniki Group 1Standing
14:00
Finished
 Apollon Krya Vrysi
Kavala
(0 - 0)
14:00
Finished
 Eordaikos
Ethnikos Alexandroupoli
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Kampaniakos Chalastras
Ethnikos Gazoros F.C.
(0 - 0)
14:00
Not started
 Byzantio Kokkinokhoma
Kozani FC
(0 - 0)
14:00
Finished
 Langadas
Evros Soufliou
(0 - 0)
14:00
Finished
 Thyella Filotas
Apollon Kalamaria
(0 - 0)
14:00
Finished
 Nestos Chrisoupolis
Doxa Dramas
(0 - 0)
GREECE: Gamma Ethniki Group 2Standing
14:00
Finished
 Farkadona
Pydna Kitros
(0 - 0)
14:00
Not started
 Opountios
Ethnikos Filippiadas
(0 - 0)
14:00
Finished
 Oikonomos Tsaritsani
Achilleas Neokaisareias
(0 - 0)
14:00
Not started
 Tyrnavos 2005
AE Karaiskakis
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Fokikos
Rigas Feraios
(0 - 0)
14:00
Finished
 Aiginiakos FC
Thesprotos FC
(0 - 0)
14:00
Not started
 Niki Volou
Dotieas Agias
(0 - 0)
14:00
Finished
 Pierikos FC
Acheron Kanalaki
(0 - 0)
TUNISIA: Ligue II Group AStanding
14:00
Finished
 Olympique du Kef
FC Hammamet
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Stade Sportif Sfaxien
Sportive de Djerba
(0 - 0)
14:00
Postponed
 Sportif de Korba
SS Zarzouna
(0 - 0)
14:00
Finished
 Jendouba Sport
Grombalia Sports
(0 - 0)
TUNISIA: Ligue II Group BStanding
14:00
Finished
 Olympique de Beja
Sporting Ben Arous
(0 - 0)
14:00
Finished
 AS Gabes
Sfax Railways
(0 - 0)
14:00
Finished
 EM Mahdia
AS Ariana
(0 - 0)
14:00
Postponed
 ES Hamam Sousse
AS Ariana
(0 - 0)
BRAZIL: Sul-Matogrossense Group BStanding
14:00
Finished
 Naviraiense
Ivinhema FC
(0 - 0)
GABON: Championnat National de D1Standing
14:00
Finished
 Cercle Mbéri Sportif
CF Mounana
(0 - 0)
16:00
Finished
 F Canon 105
AS Pélican
(0 - 0)
BELGIUM: Pro LeagueStanding
14:30
Finished
 Oostende
Club Brugge
(0 - 1)
18:00
Finished
 KVC Westerlo
Standard Liege
(0 - 0)
20:00
86'
 Sint-Truiden
KV Mechelen
(0 - 0)
REPUBLIC OF SOUTH AFRICA: First DivisionStanding
14:30
Finished
 Bloemfontein Celtic FC
Chippa United
(0 - 0)
14:40
Finished
 SuperSport United
University of Pretoria
(1 - 0)
GERMANY: Oberliga MittelrheinStanding
14:30
Postponed
 Borussia Freialdenhoven
VfL Alfter
(0 - 0)
REPUBLIC OF SOUTH AFRICA: South Africa 2Standing
14:30
Finished
 Sivutsa Stars FC
African Warriors
(0 - 0)
14:30
Finished
 Baroka FC
FC Cape Town
(0 - 0)
14:30
Finished
 Mbombela United
AmaZulu FC
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group HStanding
14:30
Finished
 Aprilia
San Severo
(0 - 0)
14:30
Finished
 Fondi
Gallipoli
(0 - 0)
14:30
Finished
 Francavilla
Bisceglie
(0 - 0)
14:30
Finished
 Progreditur Marcianise
Virtus Francavilla
(0 - 0)
14:30
Finished
 Pomigliano
Manfredonia
(0 - 0)
14:30
Finished
 Potenza
Isola Liri
(0 - 0)
14:30
Finished
 Taranto
Torrecuso
(0 - 0)
15:00
Finished
 Serpentara Bellegra
AZ Picerno ASD
(0 - 0)
15:00
Finished
 ACD Nardo
AP Turris
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group GStanding
14:30
Finished
 SSD Albalonga
Flaminia
(0 - 0)
14:30
Finished
 Arzachena
ASD Trastevere
(0 - 0)
14:30
Finished
 Astrea
San Cesareo
(0 - 0)
14:30
Finished
 Budoni
Castiadas
(0 - 0)
14:30
Finished
 Cynthia
Grosseto
(0 - 0)
14:30
Finished
 Muravera
ASD Lanusei
(0 - 0)
14:30
Finished
 Olbia
Rieti
(0 - 0)
14:30
Finished
 Ostia Mare
Torres
(0 - 0)
14:30
Finished
 Viterbese
Nuorese
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group FStanding
14:30
Finished
 Agnonese
Castelfidardo
(0 - 0)
14:30
Finished
 Amiternina
Folgore Veregra ASD
(0 - 0)
14:30
Finished
 Avezzano
ASD Monticelli
(0 - 0)
14:30
Finished
 Calcio Chieti
Vis Pesaro
(0 - 0)
14:30
Finished
 Fermana
Campobasso
(0 - 0)
14:30
Finished
 Jesina
Giulianova
(0 - 0)
14:30
Finished
 Recanatese
Isernia
(0 - 0)
14:30
Finished
 Sambenedettese
Fano Alma J.
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group EStanding
14:30
Finished
 US Gavorrano
Montemurlo
(0 - 0)
14:30
Finished
 Massese
Sangiovannese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Pianese
Viareggio
(0 - 0)
14:30
Finished
 Ponsacco
Colligiana
(0 - 0)
14:30
Finished
 Scandicci
Poggibonsi
(0 - 0)
14:30
Finished
 Montecatini
Citta' Di Castello
(0 - 0)
14:30
Finished
 Sansepolcro
Gubbio
(0 - 0)
14:30
Postponed
 Voluntas Spoleto
Ghivizzano Borgoamozzano
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group DStanding
14:30
Finished
 Altovicentino
Lentigione
(0 - 0)
14:30
Finished
 ArzignanoChiampo
Imolese Calcio
(0 - 0)
14:30
Finished
 A.C. Bellaria Igea Marina
Ravenna
(0 - 0)
14:30
Finished
 Clodiense
Romagna Centro
(0 - 0)
14:30
Finished
 Correggesse
Forlì
(0 - 0)
14:30
Finished
 Fortis Juventus
Castelfranco
(0 - 0)
14:30
Finished
 Mezzolara
Legnago Salus
(0 - 0)
14:30
Finished
 SSD Parma
Ribelle
(0 - 0)
14:30
Finished
 Sammaurese
Delta Porto Tolle
(0 - 0)
14:30
Finished
 Villafranca
San Marino
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group AStanding
14:30
Finished
 Acqui
Argentina
(0 - 0)
14:30
Finished
 USD Castellazo
Borgosesia
(0 - 0)
14:30
Finished
 ASD Calcio Chieri 1955
Sporting Bellinzago
(0 - 0)
14:30
Finished
 ASDC Gozzano
Bra
(0 - 0)
14:30
Finished
 SCD Ligorna
US Fezzanese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Oltrepo Voghera
Novese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Pinerolo
Caronnese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Pro Settimo
RapalloBogliasco
(0 - 0)
14:30
Finished
 Sestri Levante
Lavagnese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Vado
Derthona
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group CStanding
14:30
Finished
 Dro
Calvi Noale
(0 - 0)
14:30
Finished
 Este
Belluno
(0 - 0)
14:30
Finished
 Giorgione
Levico Terme
(0 - 0)
14:30
Finished
 Ripa Fenadora
Mestre
(0 - 0)
14:30
Finished
 Sacilese
Tamai
(0 - 0)
14:30
Finished
 Luparense
Montebelluna
(0 - 0)
14:30
Finished
 Triestina
Fontanafredda
(0 - 0)
14:30
Finished
 Monfalcone
ASD Liventina
(0 - 0)
14:30
Finished
 Venezia
Abano
(0 - 0)
14:30
Finished
 Virtus Verona
Campodarsego
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group BStanding
14:30
Finished
 Caravaggio
Pro Sesto
(0 - 0)
14:30
Finished
 Ciliverghe Mazzano
Grumellese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Ciserano
Olginatese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Folgore Caratese
Sondrio Calcio
(0 - 0)
14:30
Finished
 Inveruno
US Bustese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Lecco
Fiorenzuola
(0 - 0)
14:30
Finished
 Pergolettese
Monza
(0 - 0)
14:30
Finished
 Piacenza
ASD Varesina
(0 - 0)
14:30
Finished
 Seregno
MapelloBonate
(0 - 0)
14:30
Finished
 Seriate
Ponte San Pietro
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group IStanding
14:30
Finished
 ASD Citta' Di Siracusa
Agropoli
(0 - 0)
14:30
Finished
 Leonfortese
Aversa
(0 - 0)
14:30
Finished
 Nerostellati Frattese
SSD Citta' Di Scordia
(0 - 0)
14:30
Finished
 Roccella
Sarnese 1926
(0 - 0)
14:30
Finished
 Vibonese
US Palmese
(0 - 0)
14:30
Finished
 Marsala
Reggio Calabria
(0 - 0)
14:30
Finished
 Rende
Noto
(0 - 0)
14:30
Finished
 Vigor Lamezia
Gelbison Cilento
(0 - 0)
15:30
Finished
 Cavese
Due Torri
(0 - 0)
RWANDA: Championnat NationalStanding
14:30
Finished
 Mukura Victory
Amagaju
(0 - 0)
14:30
Postponed
 Armée Patriotique Rwandaise
Marines FC
(0 - 0)
14:30
Postponed
 Amagaju
Rayon Sport
(0 - 0)
14:30
Postponed
 Rwamagana City
Musanze FC
(0 - 0)
UNITED ARAB EMIRATES: Arabian Gulf LeagueStanding
14:30
Finished
 Banni Yas
Emirates Club
(0 - 1)
17:15
Finished
 Al-Shabab
Al-Jazira
(1 - 0)
INDIA: I-LeagueStanding
14:30
Finished
 Sporting Club de Goa
Mumbai FC
(1 - 1)
14:30
Finished
 DSK Shivajians
Salgaocar
(0 - 1)
ITALY: Lega Pro Grp CStanding
14:35
Finished
 Cosenza
Catanzaro
(0 - 1)
15:00
Finished
 Casertana
SS Juve Stabia
(0 - 0)
15:00
Finished
 Martina
A.S.D. Liberty Monopoli
(1 - 0)
15:00
Finished
 Messina
Paganese
(0 - 1)
15:05
Finished
 Akragas
Ischia Isolaverde
(2 - 0)
IRAN: First DivisionStanding
14:40
Finished
 Naft Tehran
Esteghlal
(1 - 0)
BOTSWANA: Premier LeagueStanding
14:45
Finished
 BR Highlanders
Galaxy
(0 - 0)
15:00
Finished
 Botswana Meat Commission
Township Rollers FC
(0 - 0)
QATAR: Q-LeagueStanding
14:45
Finished
 Al Jaish
Al-Garrafa
(0 - 0)
17:15
Finished
 Qatar SC
Al-Sadd
(0 - 0)
SUDAN: First DivisionStanding
14:45
Finished
 Al-Hilal Kaduqli
El Nsoor
(0 - 0)
CROATIA: First DivisionStanding
15:00
Finished
 NK Inter Zaprešić
Split
(1 - 0)
17:00
Finished
 NK Zagreb
Dinamo Zagreb
(1 - 0)
SWITZERLAND: Challenge LeagueStanding
15:00
Finished
 Wohlen
Lausanne
(0 - 3)
15:00
Finished
 Schaffhausen
Neuchâtel Xamax
(0 - 0)
BELGIUM: Second DivisionStanding
15:00
Finished
 Cercle Bruges KSV
Roeselare
(1 - 1)
15:00
Finished
 Coxyde
Virton
(1 - 3)
15:05
Finished
 Union Sint Gilloise
Tubize
(0 - 2)
BELGIUM: Third Division Group BStanding
15:00
Finished
 Walhain
Bocholt
(0 - 0)
15:00
Finished
 Rupel Boom
Oosterzonen
(0 - 0)
15:00
Finished
 Kelmis
KFCO Beerschot-Wilrijk
(0 - 0)
15:00
Finished
 Woluwe-Zaventem
Royal Cappellen
(0 - 0)
15:00
Finished
 Grimbergen
Tempo Overijse
(0 - 0)
15:00
Finished
 Tienen
Koninklijk Berchem Sport
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga WestfalenStanding
15:00
Finished
 SC Paderborn 07 II
SV Zweckel
(0 - 0)
15:00
Postponed
 Gutersloh
SuS Neuenkirchen
(0 - 0)
15:00
Postponed
 Siegen
Westfalia Rhynern
(0 - 0)
15:00
Finished
 TSV Marl-Hüls
Erkenschwick
(0 - 0)
15:00
Finished
 TuS Ennepetal
SuS Stadtlohn
(0 - 0)
15:00
Postponed
 Hammer SpVgg FC
Schermbeck
(0 - 0)
15:00
Finished
 Eintracht Rheine
SC Roland Beckum
(0 - 0)
15:00
Postponed
 Lippstadt
ASC Dortmund
(0 - 0)
15:00
Postponed
 Bielefeld II
TSG Sprockhövel
(0 - 0)
ITALY: Lega Pro Grp BStanding
15:00
Finished
 Pontedera
Maceratese
(0 - 3)
15:00
Finished
 Rimini
Siena
(1 - 0)
17:30
Finished
 Teramo
Tuttocuoio
(0 - 0)
SAN MARINO: CampionatoStanding
15:00
Finished
 SS Murata
SS Pennarossa
(0 - 0)
15:00
Finished
 Cailungo
Virtus Acquaviva
(0 - 0)
15:00
Finished
 Tre Fiori
San Giovanni
(0 - 0)
INTERNATIONAL: International FriendliesStanding
15:00
Finished
 Uzbekistan
Lebanon
(0 - 0)
POLAND: EkstraklasaStanding
15:30
Finished
 Lech Poznań
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
(2 - 1)
18:00
Finished
 Legia
Jagiellonia Białystok
(2 - 0)
GERMANY: First BundesligaStanding
15:30
Finished
 Hamburger SV
Borussia Monchengladbach
(2 - 1)
17:30
Finished
 Augsburg
Bayern Munich
(0 - 1)
DR CONGO: Super League Zone South CentralStanding
15:30
Not started
 Tshinkunku
Don Bosco
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Promotion Group NorthStanding
16:00
Finished
 FC Pedras Rubras
Estarreja
(0 - 0)
16:00
Finished
 AD Fafe
Gondomar
(0 - 0)
16:00
Finished
 Braganca
Vizela
(0 - 0)
16:00
Finished
 Vilaverdense FC
Anadia
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Promotion Group SouthStanding
16:00
Finished
 SC Angrense
Casa Pia
(0 - 0)
16:00
Finished
 União Leiria
Praiense
(0 - 0)
16:00
Finished
 Cova da Piedade
Benfica Castelo Branco
(0 - 0)
16:00
Finished
 Moura Atletico Clube
Sociedade União 1º Dezembro
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group AStanding
16:00
Finished
 Pedras Salgadas
Maritimo B
(0 - 0)
16:00
Not started
 Camacha
CCD Minas Argozelo
(0 - 0)
16:00
Finished
 Vianense
SC Mirandela
(0 - 0)
16:00
Finished
 AD Limianos
Neves FC
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group BStanding
16:00
Finished
 Felgueiras 1932
AD Oliveirense
(0 - 0)
16:00
Finished
 Aroes
GDU Torcatense
(0 - 0)
16:00
Finished
 Mondinense FC
ARS Martinho
(0 - 0)
16:00
Finished
 Varzim B
Trofense
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group CStanding
16:00
Finished
 Salgueiros
Vila Real
(0 - 0)
16:00
Finished
 Coimbroes
Sobrado
(0 - 0)
16:00
Finished
 Tirsense
Cinfaes
(0 - 0)
16:00
Finished
 Sousense
Amarante FC
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group DStanding
16:00
Finished
 Sanjoanense
Gafanha
(0 - 0)
16:00
Not started
 SC Bustelo
FC Cesarense
(0 - 0)
16:00
Finished
 Mortagua FC
CD Oliveira de Frades
(0 - 0)
16:00
Finished
 Lourosa
Lusitano FC
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group EStanding
16:00
Not started
 Operario
Sporting Ideal
(0 - 0)
16:00
Not started
 Academica Coimbra SF
Tourizense
(0 - 0)
16:00
Finished
 SC Sabugal
Pampilhosa
(0 - 0)
16:00
Finished
 AD Nogueirense
Oliveira Hospital
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group FStanding
16:00
Not started
 Alcanenense
Vitoria de Sernache
(0 - 0)
16:00
Finished
 Aguias Moradal
FC Crato
(0 - 0)
16:00
Finished
 Naval
GD Peniche
(0 - 0)
16:00
Finished
 Sertanense
Caldas
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group GStanding
16:00
Finished
 Torreense
Loures
(0 - 0)
16:00
Finished
 Atletico Malveira
Electrico
(0 - 0)
16:00
Finished
 Sacavenense
GD Coruchense
(0 - 0)
16:00
Finished
 Real SC
Sintrense
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Relegation Group HStanding
16:00
Finished
 SR Almancilense
Juv. Evora
(0 - 0)
16:00
Finished
 Lusitano VRSA
Barreirense
(0 - 0)
16:00
Finished
 Louletano
Pinhalnovense
(0 - 0)
16:00
Finished
 FC Castrense
Atletico Sport Clube Reguengos
(0 - 0)
MOROCCO: Morocco 2Standing
16:00
Finished
 Widad Fez FC
Widad Temara
(0 - 0)
16:00
Finished
 JSK Chabab Kasba Tadla
JSM Laayoune
(0 - 0)
16:00
Finished
 Rachad Bernoussi
USM Ait Melloul
(0 - 0)
16:00
Finished
 ASS Sale
IZK Khemisset
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 3Standing
16:15
Finished
 Selaya
CD Laredo
(0 - 0)
17:00
Finished
 Rayo Cantabria
Castro CF
(0 - 0)
17:00
Finished
 RS Gimnastica
UM Escobedo
(0 - 0)
17:30
Finished
 Club Deportivo Colindres
SD Gama
(0 - 0)
AUSTRIA: BundesligaStanding
16:30
Finished
 FK Austria Wien
SK Rapid Wien
(0 - 2)
IVORY COAST: Championnat NationalStanding
16:30
Not started
 Jeunesse Abidjan
SO Armee
(0 - 0)
BURKINA FASO: Championnat NationalStanding
16:30
Not started
 US Ouagadougou
Etoile Filante
(0 - 0)
PORTUGAL: Primeira LigaStanding
17:00
Finished
 Arouca
CF União da Madeira
(1 - 0)
17:00
Finished
 Estoril
Tondela
(1 - 1)
18:00
Finished
 Boavista
Academica
(0 - 0)
20:15
74'
 Maritimo
Braga
(1 - 3)
EGYPT: First DivisionStanding
17:00
Finished
 Wadi Degla FC
El Zamalek
(1 - 0)
ITALY: Serie BStanding
17:30
Finished
 Spezia
Livorno
(2 - 0)
ITALY: Lega Pro Grp AStanding
17:30
Finished
 Albinoleffe
Alessandria
(0 - 0)
17:30
Finished
 Feralpisalò
Cremonese
(3 - 1)
COLOMBIA: Torneo Postobon AperturaStanding
17:30
Finished
 Centauros
Valledupar
(0 - 0)
21:00
Not started
 CD Expreso Rojo
Deportivo Pereira
(0 - 0)
21:00
Not started
 Deportes Quindio
Bogota FC
(0 - 0)
21:00
Not started
 Unión Magdalena
Orsomarso
(0 - 0)
21:30
Not started
 Llaneros FC
Barranquilla FC
(0 - 0)
ECUADOR: AperturaStanding
17:35
Finished
 Mushuc Runa
Emelec
(0 - 2)
22:00
Postponed
 LDU de Quito
Independiente Jose Terán
(0 - 0)
22:30
Not started
 Barcelona Guayaquil
Delfin
(0 - 0)
SENEGAL: Championnat NationalStanding
18:00
Postponed
 ASEC Ndiambour
Casa Sport
(0 - 0)
18:00
Postponed
 Touré Kunda
Ouakam
(0 - 0)
18:00
Postponed
 Gorée
Olympique de Ngor
(0 - 0)
MOROCCO: Botola ProStanding
18:00
Finished
 MAT Tetouan
OCS Safi
(0 - 0)
GAMBIA: GFA Premier LeagueStanding
18:30
Not started
 GAMTEL
Serrekunda United
(0 - 0)
18:30
Not started
 Banjul Hawks
Real de Banjul
(0 - 0)
18:30
Not started
 Samger FC
Gambia Ports Authority
(0 - 0)
BRAZIL: Mineiro IStanding
19:00
Finished
 Caldense
Uberlandia
(0 - 0)
20:00
90'
 Cruzeiro MG
Tupi FC
(0 - 0)
20:00
90'
 Ituiutaba
Uniao Recreativa dos Trabalhadores